Evert Lundquist, Utanför ladan
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
125 000-150 000 SEK
EVERT LUNDQUIST
1904-1994
Utanför ladan
Signerad på baksidan Evert Lundquist, Suéde, Sweden. Olja på duk, 93 x 83 cm.
UTSTÄLLD
VIème Biennale du Musée d´Art Moderne de São Paulo 1961
Gummesons konstgalleri, Stockholm, 1962, katalog 265, nr 42
734
2016-11-17