Fernand Leger, La Parade

Fernand Leger, La Parade
Fernand Leger, La Parade
Fernand Leger, La Parade
Fernand Leger, La Parade
Fernand Leger, La Parade
Fernand Leger, La Parade

Klubbat för:

18000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

FERNAND LEGER, efter
1881-1955
La Parade
Färglitografi efter gouache, 1953, signerad och numrerad (blekt) F. Léger 260/285.
I. 34,8 x 45 cm S. 49,5 x 61,8 cm
Colour lithograph after gouache, 1953, signed and numbered. Faded numbering, pale mat staining, diagonal crease, otherwise in good condition.
LITTERATUR: Saphire E 25

821

2016-11-17