Georges Braque, Hommage à J. S. Bach
Klubbat för:
26000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
GEORGES BRAQUE, efter
1882-1963
Hommage à J. S. Bach
Färgetsning, 1950, signerad och numrerad G. Braque 140/300. Tryckt på BFK Rives papper.
I. 44 x 58,5 cm S. 56 x 76,5 cm
LITTERATUR
Vallier, Maeght 1019
809
2016-11-17