Georges Braque, Hommage à J. S. Bach

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

GEORGES BRAQUE, efter
1882-1963
Hommage à J. S. Bach
Färgetsning, 1950, signerad och numrerad G. Braque 140/300. Tryckt på BFK Rives papper.
I. 44 x 58,5 cm S. 56 x 76,5 cm
LITTERATUR
Vallier, Maeght 1019

809

2016-11-17