Hänge med kedja Gunnar Cyrén
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
4 000-5 000 SEK
GUNNAR CYRÉN, hänge med kedja, kvadratiskt glasblock med invändig luftbubbla, signerad Orrefors, kedjan stämplad Folke Bergman, Stockholm 1961, glasblockets storlek 2,7x2,7x1,5 cm, ett hörn med obet. nagg
Tillverkad till förmån för Prinsessan Christinas Hjälpfond genom Rädda barnen år 1961.
494
2016-11-16