Hänge med kedja Gunnar Cyrén

Hänge med kedja Gunnar Cyrén
Hänge med kedja Gunnar Cyrén
Hänge med kedja Gunnar Cyrén
Hänge med kedja Gunnar Cyrén
Hänge med kedja Gunnar Cyrén
Hänge med kedja Gunnar Cyrén

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

4 000-5 000 SEK

GUNNAR CYRÉN, hänge med kedja, kvadratiskt glasblock med invändig luftbubbla, signerad Orrefors, kedjan stämplad Folke Bergman, Stockholm 1961, glasblockets storlek 2,7x2,7x1,5 cm, ett hörn med obet. nagg
Tillverkad till förmån för Prinsessan Christinas Hjälpfond genom Rädda barnen år 1961.

494

2016-11-16