Hans Olsen, fåtöljer ,1 par, Juul Kristensen

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

HANS OLSEN, fåtöljer, 1 par, modell 519, Juul Kristensen, Denmark, 1950-tal, stomme i teak, rygg med flätad rotting, lös stoppad sits i röd ylletextil, brännmärkta JK Made in Denmark, höjd 68 cm, omklädda sitsar, smärre slitage, rottingen med mindre skador

234

2016-11-16