Hans Olsen, fåtöljer ,1 par, Juul Kristensen
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
HANS OLSEN, fåtöljer, 1 par, modell 519, Juul Kristensen, Denmark, 1950-tal, stomme i teak, rygg med flätad rotting, lös stoppad sits i röd ylletextil, brännmärkta JK Made in Denmark, höjd 68 cm, omklädda sitsar, smärre slitage, rottingen med mindre skador
234
2016-11-16