Henri Matisse, Fillette

Henri Matisse, Fillette
Henri Matisse, Fillette
Henri Matisse, Fillette
Henri Matisse, Fillette
Henri Matisse, Fillette
Henri Matisse, Fillette
Henri Matisse, Fillette
Henri Matisse, Fillette

Klubbat för:

95000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

HENRI MATISSE
1869-1954
Fillette
Litografi, 1944, signerad och numrerad H. Matisse 15/25.
I. 31 x 21 cm S. 33 x 27 cm
LITTERATUR
Duthuit-Matisse 561

822

2016-11-17