Henri Toulouse-Lautrec, Aristie Bruant
Klubbat för:
60000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
HENRI TOULOUSE-LAUTREC
1864-1901
Aristide Bruant, dans son cabaret
Färglitografi, 1893, signerad i trycket. Tryckt av Charles Verneau, Paris.
I. 127,3 x 95 cm S. 135 x 98 cm
LITTERATUR
Adhémar 15, Delteil 348, Wittrock P9a (före text)
849
2016-11-17