Inge Schiöler, Vik på Morholmen

Klubbat för:

70000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

INGE SCHIÖLER
1908-1971
Vik på Morholmen
Signerad och daterad Inge Schiöler 1969. Olja på duk, 37 x 41 cm.
Gunnar Hjorthén nr 572
.
PROVENIENS
Bukowskis Moderna, Svensk-Franska Konstauktioner, Höstauktionen 1986, auktion Nr 447, katalognr 344

618

2016-11-17