Isaac Grünewald, Blomsterbukett
Klubbat för:
28000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
ISAAC GRÜNEWALD
1889-1946
Blomsterbukett
Signerad Grünewald. Olja på duk, 46 x 38 cm.
PROVENIENS
Nordén Auktioner, auktion nr 17, våren 1995, katalognr 93
Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, hösten 2000, katalognr 735
648
2016-11-17