Isaac Grünewald, Blomsterbukett

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

ISAAC GRÜNEWALD
1889-1946
Blomsterbukett
Signerad Grünewald. Olja på duk, 46 x 38 cm.

PROVENIENS
Nordén Auktioner, auktion nr 17, våren 1995, katalognr 93
Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, hösten 2000, katalognr 735

648

2016-11-17