Isaac Grünewald, Den röda pyjamasen - Alassio
Klubbat för:
140000 SEK
Utropspris
80 000-100 000 SEK
ISAAC GRÜNEWALD
1889-1946
Den röda pyjamasen - Alassio
Signerad Grünewald. Gouache och blyerts på papper, 65 x 50 cm.
Utförd 1931
.
PROVENIENS
Grosshandlare Erik Strömberg (1883-1950), Sundsvall
därefter i arv till dennes dotter Inga Rufini
därefter i arv till nuvarande ägare
635
2016-11-17