Isaac Grünewald, Den röda pyjamasen - Alassio

Klubbat för:

140000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

ISAAC GRÜNEWALD
1889-1946
Den röda pyjamasen - Alassio
Signerad Grünewald. Gouache och blyerts på papper, 65 x 50 cm.
Utförd 1931
.
PROVENIENS
Grosshandlare Erik Strömberg (1883-1950), Sundsvall
därefter i arv till dennes dotter Inga Rufini
därefter i arv till nuvarande ägare

635

2016-11-17