Ivan Ivarson, Böljande träd och sittande figur
Klubbat för:
360000 SEK
Utropspris
200 000-250 000 SEK
IVAN IVARSON
1900-1939
Böljande träd och sittande figur
Signerad Ivarson och på baksidan daterad Paris 1938. Olja på duk, 62 x 66 cm.
.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Moderna, Vårauktionen 1983, katalog nr 422, katalognr 118 (med titeln: Parklandskap)
741
2016-11-17