Jan Voss, Barbara et Les Amis
Klubbat för:
100000 SEK
Utropspris
60 000-80 000 SEK
JAN VOSS
Tyskland, född 1936
Barbara et Les Amis
Signerad och daterad Voss -63. Olja på papper uppfäst på duk, 130 x 97 cm.
PROVENIENS
Galerie Mathias Fels & Cie, Paris
Konstnären Erland Brand, Göteborg
UTSTÄLLD
7 unga från Paris, Göteborgs Konstmuseum 18/11-13/12 1964, katalognr 29
Gummesons Konstgalleri, Stockholm, 1965, katalognr 294
775
2016-11-17