Jan Voss, Barbara et Les Amis

Jan Voss, Barbara et Les Amis
Jan Voss, Barbara et Les Amis
Jan Voss, Barbara et Les Amis
Jan Voss, Barbara et Les Amis
Jan Voss, Barbara et Les Amis
Jan Voss, Barbara et Les Amis
Jan Voss, Barbara et Les Amis
Jan Voss, Barbara et Les Amis

Klubbat för:

100000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

JAN VOSS
Tyskland, född 1936
Barbara et Les Amis
Signerad och daterad Voss -63. Olja på papper uppfäst på duk, 130 x 97 cm.
PROVENIENS
Galerie Mathias Fels & Cie, Paris
Konstnären Erland Brand, Göteborg
UTSTÄLLD
7 unga från Paris, Göteborgs Konstmuseum 18/11-13/12 1964, katalognr 29
Gummesons Konstgalleri, Stockholm, 1965, katalognr 294

775

2016-11-17