Joan Miro, Une Femme

Joan Miro, Une Femme
Joan Miro, Une Femme
Joan Miro, Une Femme
Joan Miro, Une Femme
Joan Miro, Une Femme
Joan Miro, Une Femme

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-45 000 SEK

JOAN MIRO, efter
1893-1983
Une Femme
Färglitografi, 1958, efter en målning utförd 1932, signerad Miró 72/300.
I. 46 x 37,5 cm S. 65 x 56 cm
LITTERATUR
Maeght 1712

826

2016-11-17