Josef Albers, Easter

Josef Albers, Easter
Josef Albers, Easter
Josef Albers, Easter
Josef Albers, Easter
Josef Albers, Easter
Josef Albers, Easter

Klubbat för:

32000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

JOSEF ALBERS
1888-1976
Easter
Färgserigrafi, 1964, signerad, daterad och numrerad 47/50.
I. 27,9 x 27,9 cm
Höger och vänster marginaler vikta. ca 4 cm vardera.
LITTERATUR
Danilowitz 163

806

2016-11-17