Kaffeservis silver Erik Fleming
Klubbat för:
24000 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
ERIK FLEMING, kaffeservis, 3 delar, sterlingsilver, stämplar Atelier Borgila, Stockholm 1950-52, fyrsidig form med fasetterade hörn, kaffekannans hänkel av ebenholts, sockerskål och gräddkanna invändigt förgyllda, kaffekannans höjd 22 cm, total vikt 1680 g
PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling
409
2016-11-16