Kaffeservis sterlingsilver Erik Fleming

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

6 000-8 000 SEK

ERIK FLEMING, kaffeservis, 3 delar, sterlingsilver, stämplar Atelier Borgila, Stockholm 1948, rund, fasetterad form, kaffekannan med hänkel av ebenholts, plana lock med blomma och blad, kaffekannans höjd 15 cm, total vikt 820 g
PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling

418

2016-11-16