Kaffeservis sterlingsilver Erik Fleming
Klubbat för:
22000 SEK
Utropspris
6 000-8 000 SEK
ERIK FLEMING, kaffeservis, 3 delar, sterlingsilver, stämplar Atelier Borgila, Stockholm 1948, rund, fasetterad form, kaffekannan med hänkel av ebenholts, plana lock med blomma och blad, kaffekannans höjd 15 cm, total vikt 820 g
PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling
418
2016-11-16