Karel Appel, Kop met gele neus
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
KAREL APPEL
Holland 1921-2006
Kop met gele neus
Signerad, daterad och numrerad i tusch Appel -77, 4/6. Glaserad keramik, diameter 37,5 cm.
Inpressad tillverkarstämpel samt monogramsignatur NS i tusch verso.
PROVENIENS
Reflex Modern Art Gallery, Amsterdam (Gallerietikett verso)
763
2016-11-17