Karl Axel Pehrson, Trumpetarlilja och kavelros

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-40 000 SEK

KARL AXEL PEHRSON
1921-2005
Trumpetarlilja och kavelros
Signerad och daterad K A Pehrson 66. Olja på duk, 57 x 79 cm.

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Moderna, våren 2003, katalognr 689

647

2016-11-17