Karott med lock sterlingsilver Erik Fleming

Klubbat för:

9500 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

ERIK FLEMING, karott med lock, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm 1952, rund, låg fotring, locket med stiliserad blomknopp, invändigt förgylld, diameter 20 cm, höjd 10,5 cm, vikt 1088 g
PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling

410

2016-11-16