Karott med lock sterlingsilver Erik Fleming
Klubbat för:
9500 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
ERIK FLEMING, karott med lock, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm 1952, rund, låg fotring, locket med stiliserad blomknopp, invändigt förgylld, diameter 20 cm, höjd 10,5 cm, vikt 1088 g
PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling
410
2016-11-16