Lotte Laserstein, Sittande modell

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

LOTTE LASERSTEIN
1898-1993
Sittande modell
Signerad Lotte Laserstein. Olja på pannå, 41,5 x 33 cm.
.
PROVENIENS
Grosshandlare Erik Strömberg (1883-1950), Sundsvall
därefter i arv till dennes dotter Inga Rufini
därefter i arv till nuvarande ägare

663

2016-11-17