Lotte Laserstein, Sittande modell
Klubbat för:
24000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
LOTTE LASERSTEIN
1898-1993
Sittande modell
Signerad Lotte Laserstein. Olja på pannå, 41,5 x 33 cm.
.
PROVENIENS
Grosshandlare Erik Strömberg (1883-1950), Sundsvall
därefter i arv till dennes dotter Inga Rufini
därefter i arv till nuvarande ägare
663
2016-11-17