Louis Kalff, golvlampa, Philips, 1950-tal

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-40 000 SEK

LOUIS KALFF, golvlampa, Philips, Tyskland, 1950-tal, stomme i mässing, fot i blålackerat stål, skärmen i gullackerad plåt, höjd 135 cm, smärre slitage, mindre buckla

235

2016-11-16