Mark Tobey, Rose and Silver
Klubbat för:
75000 SEK
Utropspris
80 000-100 000 SEK
MARK TOBEY
USA 1890-1976
Rose and Silver
Signerad och daterad Tobey -60. Akvarell, 12,5 x 17 cm.
UTSTÄLLD
Tobey, Konstsalongen Samlaren, Stockholm 21 november - 15 december 1962
Tobey, Göteborgs Konstmuseum, 11 januari - 2 februari 1963
779
2016-11-17