Mark Tobey, Rose and Silver

Mark Tobey, Rose and Silver
Mark Tobey, Rose and Silver
Mark Tobey, Rose and Silver
Mark Tobey, Rose and Silver
Mark Tobey, Rose and Silver
Mark Tobey, Rose and Silver

Klubbat för:

75000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

MARK TOBEY
USA 1890-1976
Rose and Silver
Signerad och daterad Tobey -60. Akvarell, 12,5 x 17 cm.
UTSTÄLLD
Tobey, Konstsalongen Samlaren, Stockholm 21 november - 15 december 1962
Tobey, Göteborgs Konstmuseum, 11 januari - 2 februari 1963

779

2016-11-17