Mathieu Matégot, bord, Frankrike, 1950-tal

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

MATHIEU MATÉGOT, bord, Ateliers Matégot, Frankrike, 1950-tal, modellen formgiven 1951, fällbart, vitemaljerad metall, perforerad skiva, mässingsdetaljer, höjd 72, 81 x 81 cm, slitage, senare bemålad, mindre lagning

188

2016-11-16