Mathieu Matégot, bord, Frankrike, 1950-tal
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
MATHIEU MATÉGOT, bord, Ateliers Matégot, Frankrike, 1950-tal, modellen formgiven 1951, fällbart, vitemaljerad metall, perforerad skiva, mässingsdetaljer, höjd 72, 81 x 81 cm, slitage, senare bemålad, mindre lagning
188
2016-11-16