Max Ernst, Petite tortue sur socle

Klubbat för:

40000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

MAX ERNST
Tyskland 1891-1976
Petite tortue sur socle rond II
Signerad Max Ernst och numrerad EA 9/18 (ordinarie upplaga 150). Marmor, höjd 31 cm.
Utförd 1967.

LITTERATUR
Spies-Metken-Pech 4589

780

2016-11-17