Klubbat för:
40000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
MAX ERNST
Tyskland 1891-1976
Petite tortue sur socle rond II
Signerad Max Ernst och numrerad EA 9/18 (ordinarie upplaga 150). Marmor, höjd 31 cm.
Utförd 1967.
LITTERATUR
Spies-Metken-Pech 4589
780
2016-11-17
Gör en kostnadsfri värdering här