Olle Baertling, The Angles of Baertling
Klubbat för:
130000 SEK
Utropspris
120 000-140 000 SEK
OLLE BAERTLING
1911-1981
The Angles of Baertling - Open form, infinite Space
Komplett svit med 35 färgserigrafier, 1968, signerade och numrerade Baertling 82/300. Editerad av Rose Fried Gallery, New York, Galerie Denise René, Paris och Galerie Aronowitsch, Stockholm. Med innehållsförteckning och blått plastomslag.
S. 39 x 19 cm och mindre
803
2016-11-17