Olle Bærtling, Komposition i grönt och svart

Klubbat för:

230000 SEK

Utropspris

200 000-250 000 SEK

OLLE BÆRTLING
1911-1981
Komposition i grönt och svart
Signerad och daterad på baksidan Olle Bærtling 1953. Olja på duk, 91 x 60 cm.

PROVENIENS
Bukowskis, Contemporary & Design, hösten 2009, katalognr 172

631

2016-11-17