Olle Bærtling, Komposition i grönt och svart
Klubbat för:
230000 SEK
Utropspris
200 000-250 000 SEK
OLLE BÆRTLING
1911-1981
Komposition i grönt och svart
Signerad och daterad på baksidan Olle Bærtling 1953. Olja på duk, 91 x 60 cm.
PROVENIENS
Bukowskis, Contemporary & Design, hösten 2009, katalognr 172
631
2016-11-17