Otto Schulz, "Lustgården", sänggavlar, Boet
Klubbat för:
11000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
OTTO SCHULZ, "Lustgården", sänggavlar samt sänghimmel, Boet, Göteborg 1930-40-tal, stomme i alm, klädd i skinnimitation med pärlspiksdekor med motiv av scen ur Lustgården med Adam och Eva, sänghimlen med uttag för lampor, höjd 65-85, bredd 175, längd 200 cm, sängar och karmar medföljer, slitage
332
2016-11-16