Otto Schulz, "Lustgården", sänggavlar, Boet

Otto Schulz,
Otto Schulz,
Otto Schulz,
Otto Schulz,
Otto Schulz,
Otto Schulz,
Otto Schulz,
Otto Schulz,
Otto Schulz,
Otto Schulz,
Otto Schulz,
Otto Schulz,

Klubbat för:

11000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

OTTO SCHULZ, "Lustgården", sänggavlar samt sänghimmel, Boet, Göteborg 1930-40-tal, stomme i alm, klädd i skinnimitation med pärlspiksdekor med motiv av scen ur Lustgården med Adam och Eva, sänghimlen med uttag för lampor, höjd 65-85, bredd 175, längd 200 cm, sängar och karmar medföljer, slitage

332

2016-11-16