Paavo Tynell, takkrona, Lightolier, Canada
Klubbat för:
32000 SEK
Utropspris
15 000-20 000 SEK
PAAVO TYNELL, tillskriven, takkrona, Lightolier Canada, 1960-tal, stomme i mässing med kupa i perforerad och lackad plåt med glasinsats, dekor i form av blommor i mässing, två ljuspunkter, höjd 85 cm, smärre slitage
288
2016-11-16