Pablo Picasso (efter), Harlequin
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
35 000-40 000 SEK
PABLO PICASSO, efter
1881-1973
Barcelona Suite: Harlequin
Färgoffsetlitografi, 1966, signerad Picasso H.C. Tryckt på Arches papper av Foto-Repro S.A. Barcelona. Utgiven av Museo Picasso, Palacio Aguilar, Barcelona.
I. 57,8 x 43,8 cm S. 75,5 x 55,2 cm
LITTERATUR
Czwiklitzer 230, Rodrigo 151
841
2016-11-17