Pablo Picasso, Nature morte, Compotier

Klubbat för:

40000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

PABLO PICASSO
1881-1973
Nature morte, Compotier
Torrnål, 1909, signerad Picasso, från den onumrerade upplagan om 100 exemplar.
I. 13 x 11 cm S.
LITTERATUR
Bloch 18

829

2016-11-17