Paolo Piva, "Alanda", soffbord, B & B Italia

Paolo Piva,
Paolo Piva,
Paolo Piva,
Paolo Piva,
Paolo Piva,
Paolo Piva,
Paolo Piva,
Paolo Piva,

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

PAOLO PIVA, "Alanda", soffbord, B & B Italia, Italien tidigt 1980-tal, vitlackerat metallstativ, glasskiva, höjd 25, 120 x 120 cm, senare glasskiva, smärre slitage
HISTORIK
Modellen formgavs 1981 och de tidiga och nu ovanliga exemplaren utfördes i vitlackerat metallstativ.

289

2016-11-16