Peter Dahl, Sommarutsikt från Aspudden mot norr

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

400 000-500 000 SEK

PETER DAHL
född 1934
Sommarutsikt från Aspudden mot norr
Signerad och daterad Peter Dahl 1993. Olja på duk, 170 x 200 cm.
LITTERATUR
Peter Dahl - Kejsare och revoltör, Folke Edwards, Stockholm 1996, avbildad på sidan 142

671

2016-11-17