Peter Dahl, Sommarutsikt från Aspudden mot norr
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
400 000-500 000 SEK
PETER DAHL
född 1934
Sommarutsikt från Aspudden mot norr
Signerad och daterad Peter Dahl 1993. Olja på duk, 170 x 200 cm.
LITTERATUR
Peter Dahl - Kejsare och revoltör, Folke Edwards, Stockholm 1996, avbildad på sidan 142
671
2016-11-17