Poul Henningsen, "PH-4", Louis Poulsen, Danmark

Poul Henningsen,
Poul Henningsen,
Poul Henningsen,
Poul Henningsen,
Poul Henningsen,
Poul Henningsen,
Poul Henningsen,
Poul Henningsen,
Poul Henningsen,
Poul Henningsen,

Klubbat för:

14000 SEK

Utropspris

15 000-20 000 SEK

POUL HENNINGSEN, "PH-4", takarmatur, Louis Poulsen, Danmark, 1930-tal, skärmar i matterat klarglas, stomme i kromad koppar, märkt PH-4 PATENTED, höjd ca 65, diameter 40 cm, slitage, obetydliga nagg, en nagg på mellanglasets inre kant

210

2016-11-16