Poul Kjaerholm, "PK-61", soffbord, E Kold
Klubbat för:
26000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
POUL KJAERHOLM, "PK-61", soffbord, E. Kold Christensen, Danmark, formgivet 1954, mattpolerat stål, skiva av flintrullad vit marmor, märkt E. Kold Christensen, höjd 35, 80 x 80 cm, smärre slitage, skivan med nagg
280
2016-11-16