Ragnar Sandberg, Slussen
Klubbat för:
290000 SEK
Utropspris
200 000-250 000 SEK
RAGNAR SANDBERG
1902-1972
Slussen
Signerad RS. Olja på duk, 62 x 74 cm.
.
PROVENIENS
Bukowskis Moderna, Svensk-Franska Konstauktioner, Höstauktionen 1986, auktion Nr 447, katalognr 336
.
UTSTÄLLD
Ragnar Sandberg, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 2003
603
2016-11-17