Rajmund Ziemski, Pejzaz czarny - Svart landskap

Klubbat för:

50000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

RAJMUND ZIEMSKI
Polen 1930-2005
Pejzaz czarny - Svart landskap
Signerad och daterad R. Ziemski -59, på baksidan signerad Rajmund Ziemski Warszawa. Olja på duk, 85 x 130 cm.

PROVENIENS
Inköpt på 1960-talet, sedan i arv till nuvarande ägare.

759

2016-11-17