Rajmund Ziemski, Pejzaz czarny - Svart landskap
Klubbat för:
50000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
RAJMUND ZIEMSKI
Polen 1930-2005
Pejzaz czarny - Svart landskap
Signerad och daterad R. Ziemski -59, på baksidan signerad Rajmund Ziemski Warszawa. Olja på duk, 85 x 130 cm.
PROVENIENS
Inköpt på 1960-talet, sedan i arv till nuvarande ägare.
759
2016-11-17