Robert Jacobsen, Komposition

Robert Jacobsen, Komposition
Robert Jacobsen, Komposition
Robert Jacobsen, Komposition
Robert Jacobsen, Komposition
Robert Jacobsen, Komposition
Robert Jacobsen, Komposition
Robert Jacobsen, Komposition
Robert Jacobsen, Komposition

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

ROBERT JACOBSEN
Danmark 1912-1993
Komposition
Signerad Robert Jacobsen. Gouache och tusch på rispapper, 93 x 63 cm.
Utförd 1989.
PROVENIENS
Galerie Bel´Art, Stockholm
Privatsamling, Stockholm
UTSTÄLLD
Hommage à Robert Jacobsen, peintures sur papier, Galerie Bel´Art, Stockholm, 27 okt-20 nov 1997, kat nr 24
Hommage à Robert Jacobsen, peintures sur papier, Galleri Henrik Kampmann, Köpenhamn, nov 1997, kat nr 24

758

2016-11-17