Roberto Matta, Les Transesports
Klubbat för:
34000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
ROBERTO MATTA
1911-2002
Les Transesports
Komplett portfölj med 12 färgetsningar - två sviter om vardera 6 blad, tryckta på Arches respektive japanpapper, signerade Matta, 29/100. Éditions Sonet, Lidingö, 1977.
I. 27 x 37 cm S. 45 x 58 cm
LITTERATUR
Sabatier xx
823
2016-11-17