Salvador Dali, Japanese Fairy Tales

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

SALVADOR DALI
1904-1989
Japanese Fairy Tales
Torrnålsetsningar med tryckt kolorering 10 st., 1974, signerade och numrerade Dali 53/175. Editerade av Gerschman, Stockholm.
I. 48 x 38,5 cm S. 65,5 x 50 cm
LITTERATUR
Michler/Löpsinger 742-751

814

2016-11-17