Salvador Dali, Japanese Fairy Tales
Klubbat för:
22000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
SALVADOR DALI
1904-1989
Japanese Fairy Tales
Torrnålsetsningar med tryckt kolorering 10 st., 1974, signerade och numrerade Dali 53/175. Editerade av Gerschman, Stockholm.
I. 48 x 38,5 cm S. 65,5 x 50 cm
LITTERATUR
Michler/Löpsinger 742-751
814
2016-11-17