Salvador Dalí, Le Decamerone
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
40 000-50 000 SEK
SALVADOR DALI
1904-1989
Le Décamerone
Komplett portfölj med 10 torrnålsgravyrer tryckta i färger, 1972, signerade och numrerade EA 2/5. Utgiven av Galerie Börjeson, Malmö
I. 17,3 x 12,5 cm S. 43 x 31,5 cm
LITTERATUR
Michler/Löpsinger 552-561, Field 72-8
813
2016-11-17