Sigrid Hjertén, Kvinna med gosse
Klubbat för:
65000 SEK
Utropspris
60 000-80 000 SEK
SIGRID HJERTÉN
1885-1948
Kvinna med gosse
Stämpelsignerad på baksidan. Olja på duk, 46 x 38,5 cm.
"Stämpelns och konstverkets äkthet intygas Stockholm 010910 Rakel Grünewald".
.
PROVENIENS
Åmells, Stockholm
Svensk privatsamling
607
2016-11-17