Sigrid Hjertén, Kvinna med gosse

Klubbat för:

65000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

SIGRID HJERTÉN
1885-1948
Kvinna med gosse
Stämpelsignerad på baksidan. Olja på duk, 46 x 38,5 cm.
"Stämpelns och konstverkets äkthet intygas Stockholm 010910 Rakel Grünewald".
.
PROVENIENS
Åmells, Stockholm
Svensk privatsamling

607

2016-11-17