Skål med lock sterlingsilver Erik Fleming
Klubbat för:
14000 SEK
Utropspris
12 000-15 000 SEK
ERIK FLEMING, skål med lock, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm 1952, rund på låg fotring, välvt lock med stiliserad blombukett, invändigt förgylld, diameter 22,3 cm, höjd 19 cm, vikt 1475 g
PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling
415
2016-11-16