Skrin sterlingsilver Erik Fleming

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

ERIK FLEMING, skrin, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm 1954, signerad EF, rektangulärt med runda hörn, plant fällock, dekor av vågband i relief, träinredning, 24x17,5 cm, vikt 1790 g
PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling

413

2016-11-16