Sven Jonson, Vesper

Sven Jonson, Vesper
Sven Jonson, Vesper
Sven Jonson, Vesper
Sven Jonson, Vesper
Sven Jonson, Vesper
Sven Jonson, Vesper
Sven Jonson, Vesper
Sven Jonson, Vesper

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

60 000-80 000 SEK

SVEN JONSON
1902-1981
Vesper, Villa Kulla, Mahult
Signerad och daterad Sven Jonson 1940. Olja på duk, 140 x 100 cm.

UTSTÄLLD
Vårutställningen, Nationalmuseum, Stockholm, 1940
Halmstadsgruppen 60 år, Liljevalchs konsthall, Stockholm, 1989, katalognr 32

636

2016-11-17