Estrid Ericsson, takarmaturer, 1 par, Svenskt Tenn
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
12 000-15 000 SEK
ESTRID ERISCON, takarmaturer, 1 par, Svenskt Tenn, Stockholm 1920-tal, modellnummer 104, formgiven 1925, tenn, fyra armar med dekor av blad, höjd 56 cm, ett blad saknas, mindre skador och lagningar
LITTERATUR
Jämför Katalog Svenskt Tenn 1931, modellnummer 104.
339
2016-11-16