Ture Ryberg, serveringsvagn, 1930-tal

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

TURE RYBERG, tillskriven, serveringsvagn, mahogny, jakaranda m.fl. träslag, inglasade sidor, toppen med infälld tennbricka samt handtag och tvärslå i tenn, invändig med glashylla, hjul, höjd 73,5, 82 x 48 cm, mindre slitage

313

2016-11-16