Vas sterlingsilver Erik Fleming
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
7 000-8 000 SEK
ERIK FLEMING, vas, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm 1933, signerad EF, oktogonal, nedåt avsmalnande, rund fotplatta, vid foten dekor av stiliserade blad och blommor, höjd 27 cm, vikt 708 g
PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling
425
2016-11-16