Vas sterlingsilver Erik Fleming

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

7 000-8 000 SEK

ERIK FLEMING, vas, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm 1933, signerad EF, oktogonal, nedåt avsmalnande, rund fotplatta, vid foten dekor av stiliserade blad och blommor, höjd 27 cm, vikt 708 g
PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling

425

2016-11-16