Arkiv

Moderna - Page 26

Alvar Aalto,

Alvar Aalto, "Tank", fåtölj, Hedemora, 1940-tal

Fernand Leger, La Parade

Fernand Leger, La Parade

Humidor silver Erik Fleming

Humidor silver Erik Fleming

Brita Nordencreutz, Spelman och modell

Berndt Friberg, vas, Gustavsberg 1965

Josef Frank, matbord, Svenskt Tenn

Ture Ryberg, fåtöljer, 1 par, 1923

Gammelstadens Hemväveri, rölakan, signerad GHV

Bordsur sterlingsilver Erik Fleming

Ljusstakar 1 par sterlingsilver Birger Haglund

Matbestick sterlingsilver Kay Bojesen

Erik Olson, Gamla fruktträd

Erik Olson, Gamla fruktträd