Arne Jacobsen, "Ägget", fåtölj, Fritz Hansen
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
60 000-80 000 SEK
ARNE JACOBSEN, "Ägget ", fåtölj, Fritz Hansen, Danmark 1960-tal, fyrdelad centralfot i aluminium, klädd i svart skinn, lös sittdyna, märkt FH MADE IN DENMARK, höjd 108 cm, smärre slitage
PROVENIENS
Birgitta Crafoord
239
2017-05-10