Arne Jacobsen, "Ägget", fåtölj, Fritz Hansen

Arne Jacobsen,
Arne Jacobsen,
Arne Jacobsen,
Arne Jacobsen,
Arne Jacobsen,
Arne Jacobsen,
Arne Jacobsen,
Arne Jacobsen,
Arne Jacobsen,
Arne Jacobsen,
Arne Jacobsen,
Arne Jacobsen,

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

60 000-80 000 SEK

ARNE JACOBSEN, "Ägget ", fåtölj, Fritz Hansen, Danmark 1960-tal, fyrdelad centralfot i aluminium, klädd i svart skinn, lös sittdyna, märkt FH MADE IN DENMARK, höjd 108 cm, smärre slitage

PROVENIENS
Birgitta Crafoord

239

2017-05-10