Auguste Herbin, Composition sur fond noir
Klubbat för:
110000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
AUGUSTE HERBIN
1882-1960
Composition sur fond noir
Signerad och daterad Herbin -39. Gouache på papper, 26 x 34 cm.
.
UTSTÄLLD
Bern, Schweiz 1969
.
Äktheten bekräftad av Madame Geneviève Claisse, Paris
The authencity is confirmed by Madame Geneviève Claisse, Paris
695
2017-05-11